Reklama

Popadało! ZDM zapewnia, że odśnieżanie ruszyło już o 22 w środę

Droga w Długiej Goślinie | fot. Czytelnik
Droga w Długiej Goślinie | fot. Czytelnik

W nocy ze środy na czwartek w Poznaniu spadł świeży śnieg. Już późnym wieczorem kierowcy informowali nas, że w regionie jest problem z odśnieżaniem tras.

- Zima zaskoczyła drogowców. Wracam z pracy i na drodze 196 żadnej piaskarki. Śnieg i ślisko na drogach - napisał do nas Czytelnik około 22.30. Dla potwierdzenia przesłał zdjęcie.

Nasz kolejny Czytelnik około 23.30 informował, że BMW wpadło w poślizg w Antoninku w rejonie VW Poznań. Dyżurny wielkopolskich strażaków przyznaje, że w związku z opadami śniegu odnotowano kilka zdarzeń drogowych, ale na szczęście są to kolizje - nikt więc nie ucierpiał.

Tymczasem poznański Zarząd Dróg Miejskich już około 22.00 w środę poinformował a mediach społecznościowych, że zaczyna odśnieżanie ulic. - Sprzęt odśnieżający wyjechał najpierw na drogi o znaczeniu strategicznym. Tradycyjnie już przypominamy, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach; w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych; prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych - podał.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro