Reklama

Magia Świąt nie tylko na dużych jarmarkach. Na poznańskich fyrtlach dużo się będzie działo!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

W tym roku w Poznaniu, poza jarmarkiem na placu Wolności klimat świąt będzie można poczuć również na rynkach: Łazarskim, Jeżyckim, Wildeckim, a także w sercu Śródki i na ul. Święty Marcin.

Jak przekazują miejscy urzędnicy, wszystkie wydarzenia przygotowano we współpracy z lokalnymi partnerami społecznymi w ramach rewitalizacji śródmieścia Poznania.

Na 3 grudnia zapowiedziano Mikołajkowe Urodziny Rynku Łazarskiego (godz. 11:00-13:00)

W programie znalazły się m.in. spotkanie ze świętym Mikołajem (z możliwością wspólnej fotografii), stoisko pisania do niego listów oraz koncert Wujka Ogórka. Na uczestników wydarzenia czekał będzie słodki poczęstunek świąteczno - urodzinowy. Szczegóły tutaj.

8 grudnia - Ocieplamy Garbary
W nowych budynkach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ( (wejście przez dziedziniec od Mostowej 6 lub od ul. Grobla 26) odbędą się warsztaty międzypokoleniowe, kiermasz rękodzieła oraz koncerty. Będzie też spotkanie z Mikołajem. Szczegóły tutaj.

9 - 10 grudnia - III edycja Rynku Rozmaitości Jeżyckich
Na cały weekend zaplanowano mnóstwo świątecznych atrakcji. Wśród nich warsztaty, spektakle, gry, zabawy i konkursy oraz koncerty. Szczegóły tutaj.

16 grudnia - VIII Jarmark Świąteczny na Wildzie
Motywem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się między godziną 15:00 a 21:00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie na Wildzie, będą w tym roku bajki. "W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spektakl świąteczny, koncerty, wspólne śpiewanie kolęd, wizyta Świętego Mikołaja oraz koncert zespołu Dixie Company. Na skwerze będą czekały stragany ze świątecznym rękodziełem oraz stoiska wildeckich inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych" i poinformowano. Szczegóły tutaj.

16-17 grudnia - Świąteczne imieniny św. Łazarza
W weekend 16-17 grudnia obchodzone będą świąteczne imieniny św. Łazarza. W ramach wydarzenia, w sobotę 16 grudnia, w siedzibie Przystanku Pireus (ul. Głogowska 35) prowadzone będą warsztaty o tematyce świąteczno-zimowej - ma piosenka o Łazarzu, która będzie odśpiewana 17 grudnia na rynku Łazarskim.

W niedzielę od godz. 14:00 do 18:00 na rynku Łazarskim odbędzie się ciąg dalszy świątecznych atrakcji. W programie pojawią się znani i lubiani artyści: Teatr Fuzja oraz zespół Abstrakt Show ze specjalnym zimowym pokazem cyrkowo-pirotechnicznym. W części muzycznej gościć będą: Wujek Ogórek, Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski (wokaliści znani z programu The Voice of Poland), a także zespół Golden Collective.

18 grudnia - Świętomarcińskie kolędowanie

To coroczne, wpisane już w tradycję ul. Św. Marcin wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu, rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 16:30 pod Alfami. "Będzie można wspólnie pośpiewać kolędy wraz z zespołem Retro Cafe i Remigiuszem Wojciechowskim. Świąteczne kolędowanie umili gorący poczęstunek, a na najmłodszych czekać będą drobne świąteczne wypieki. A wszystko to w blasku Betlejemskiego Światła Pokoju przekazanego przez harcerzy, które każdy z uczestników będzie mógł zabrać w swoim lampionie do domu" - zapowiedziano. Tego dnia odbędzie się również coroczne przyznanie statuetki "Płaszcz św. Marcina'".

20 grudnia - Spotkanie Wigilijne na Śródce
O godzinie 18.00 pod śródeckim muralem odbędzie się spotkanie wigilijne. Zapowiedziano wspólne dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Poczęstunek dla uczestników przygotują lokalni restauratorzy. Dla dzieci oraz ich opiekunów zaplanowano także warsztaty z pieczenia i dekorowania pierników.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro