Reklama

Przy poznańskim Urzędzie stanął Urzędomat. O każdej porze można odbierać ważne dokumenty!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To pierwszy taki automat w Polsce.

Jak informują przedstawiciele magistratu, poznański Urzędomat jest pierwszym w Polsce, który powstał niezależnie od firm posiadających urządzenia paczkowe. Urządzenie działa jednak na podobnej zasadzie jak te, z których można odbierać zamówione przesyłki.

"Klient podczas składania wniosku ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dowód rejestracyjny w okienku, czy z Urzędomatu. Ta druga forma ma tę przewagę, że odbioru można dokonać poza godzinami pracy wydziału i nie trzeba umawiać się na wizytę, a Urzędomat działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu" - przekazują miejscy urzędnicy.

Kiedy gotowy dokument dotrze do urzędu, pracownicy włożą go do Urzędomatu. Wówczas mieszkaniec na podany numer telefonu otrzyma SMS z kodem PIN do otwarcia skrytki. Dowód będzie oczekiwał na odbiór 48 godzin.

Uruchomienie Urzędomatu przy Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych na ul. Gronowej wprowadzono pilotażowo. Jeżeli ta formuła doręczania dokumentów się sprawdzi, wówczas rozważane będzie, które dokumenty urzędowe mogą być również dostarczane do mieszkańców w podobnej formule" - informują urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro