Reklama
Reklama

Ruszyła wielka inwestycja. Zamykają część Wartostrady!

fot. PIM
fot. PIM

Prace postępują, a przed nami kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo połączą dwa mosty dla pieszych i rowerzystów.1 grudnia (piątek) wyłączony z ruchu zostanie górny odcinek Wartostrady wzdłuż zachodniego brzegu rzeki, na odcinku między okolicą mostu św. Rocha a parkiem Stare Koryto Warty. Jak przekazano, jest to konieczne w związku z rozpoczęciem prac w rejonie zachodniego przyczółku planowanego mostu. "Piesi i rowerzyści będą mogli nadal korzystać z dolnego odcinka Wartostrady, tzn. bliżej brzegu rzeki. W celu ułatwienia przemieszczania się, przygotowane zostaną schody w rejonie skrzyżowania ulic Za Groblą i Ewangelickiej, które będą pozwalały również na sprowadzenie roweru lub wózka dla dzieci. Istniejący zjazd w rejonie mostu św. Rocha będzie wykorzystywany w celach obsługi placu budowy. Ruch rowerowy zostanie również dopuszczony na pochylni przy parku Stare Koryto Warty. Także tam wprowadzone zostaną więc zmiany w organizacji ruchu. Ponadto wzdłuż dolnego odcinka Wartostrady przewidziane są działania wykonawcy, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz zachowanie ostrożności" - informują przedstawiciele PIM.

Jak zaznaczono, ze względu na konieczność dojazdu do placu budowy na Ostrów Tumski, pojazdy wykonawcy będą miały możliwość przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie przystanków "Katedra" (skręt w lewo z ul. Wyszyńskiego w ul. Wieżową). "Pojazdy budowy będą też miały możliwość skrętu z ul. Kórnickiej na Wartostradę. W kolejnych etapach przewidziane są zmiany w organizacji ruchu na ul. Wieżowej i Nowe Zagórze. O szczegółach będziemy informować z wyprzedzeniem" - dodają przedstawiciele PIM.

Obecnie w rejonie inwestycji trwają przygotowania do budowy ścian szczelinowych w miejscach przyszłych podpór mostów. Przy skrzyżowaniu ul. Rychlewskiego i Berdychowo rozpoczęto prace związane z przebudową kolektora kanalizacji deszczowej. "W najbliższym czasie planowane są roboty związane z głębieniem i betonowaniem ścian szczelinowych na Ostrowie Tumskim, kontynuacja przebudowy kolektora kanalizacji oraz rozbiórka fragmentu Wartostrady na Chwaliszewie wraz z dokończeniem budowy platformy roboczej" - zapowiedziano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro