Reklama

Śmierć kobiety po wizycie w klinice medycyny naturalnej: bliscy dostaną ogromne odszkodowanie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rotorhead/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rotorhead/freeimages.com

W grudniu sąd ma ogłosić decyzję.

O tej sprawie piszemy na epoznan.pl od dawna. Mąż i osierocone przez kobietę bliźnięta domagają się zadośćuczynienia od kliniki i pielęgniarki Lucyny P. W sumie chodzi o 1,8 mln złotych, po 600 tysięcy złotych na każdego członka rodziny. Dodatkowo rodzina domaga się renty dla dzieci po 72 tysiące złotych za okres 2 lat (do stycznia 2022) oraz po 2 tysiące złotych do ukończenia 18. roku życia.

Jak informuje Głos Wielkopolski, sąd ma podjąć decyzję w sprawie odszkodowania 15 grudnia.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2021 roku sąd wydał wyrok w głośnej sprawie śmierci Anny Kołcz w klinice medycyny naturalnej. 36-letnia kobieta w styczniu 2019 roku przeszła "zabieg" w klinice, po którym została przewieziona do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu w bardzo ciężkim stanie. Tam, mimo ogromnego wysiłku lekarzy, nie udało się jej uratować. Kobieta osierociła wówczas kilkumiesięczne bliźniaki.

To szpital poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez "klinikę". Lekarze podejrzewali, że pacjentce podano DMSO (dimetylosulfotlenek). Jak się okazało, pielęgniarka Lucyna P., która wykonywała wlew pacjentce, podała jej nadtlenek wodoru (perhydrol) w za dużym stężeniu. Kobietę skazano na rok i 6 miesięcy więzienia, a także nakazano jej zapłatę 10 tysięcy złotych nawiązki na rzecz męża ofiary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro