Reklama

Miasto ma zapłacić prawie 10 mln złotych odszkodowania deweloperowi

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o Dwór Marcelin.

O tej sprawie piszemy na epoznan.pl od lat. W 2004 roku miejscy urzędnicy wydali pozwolenie na budowę osiedla Dwór Marcelin w rejonie ulicy Marcelińskiej i Lubeckiego. Szybko jednak okazało się, że pojawiły się pewne nieprawidłowości i wojewoda uchylił pozwolenie na budowę, co doprowadziło do rocznego przestoju w prowadzeniu inwestycji. Gdy ostatecznie inwestycję ukończono, ceny mieszkań były już niższe niż w okresie, w którym pierwotnie chciano sprzedawać lokale. To oznaczało stratę dla inwestora.

Deweloper od lat domaga się od miasta odszkodowania za wydanie wadliwego pozwolenia na budowę. Radio Poznań podaje, że 31 października Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w sprawie nakazując miastu wypłatę deweloperowi blisko 10 mln złotych odszkodowania.

Do magistratu nie dotarło jeszcze pisemne uzasadnienie wyroku, ale nie jest wykluczone, że miasto będzie chciało wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. I tak jednak będzie musiało zapłacić odszkodowanie. Czy urzędnicy, którzy popełnili błąd, za niego odpowiedzą? W tej sprawie decyzja należy do prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro