Reklama
Reklama

Zabił żonę i dwie córki w Puszczykowie, prokuratura właśnie zaostrzyła mu zarzuty. Wcześniej był znanym kucharzem

fot. Przemo
fot. Przemo

18 listopada w jednym z mieszkań na terenie Puszczykowa odkryto zwłoki kobiety oraz jej dwóch córek w wieku 1,5 roku i 4,5 roku. W związku ze sprawą zatrzymano męża i ojca ofiar - 42-letniego Ukraińca, Serhija T. Jak podawaliśmy już na epoznan.pl, mężczyzna zabił żonę i córki poprzez uduszenie. Prokuraturze wyjaśnił, że morderstwa dokonał w nocy z 13 na 14 listopada. Chciał w ten sposób "pozbyć się problemu", którym według niego była żona. Kobieta miała do męża pretensje, że nadużywa alkoholu i nie pracuje. Jak podkreślał, chciał zabić tylko żonę, ale jedna z córek się obudziła, więc zabił też dzieci. Przeżył jedynie nastoletni syn kobiety z poprzedniego związku. Ojczym zabronił mu wchodzić do pomieszczenia, w którym leżały ciała tłumacząc, że występuje tam zagrożenie zakażenia koronawirusem. Powiedział mu także, że mama i siostry są w szpitalu, bo mają Covid-19.

Początkowo 42-latkowi postawiono zarzuty zabójstwa trzech osób. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, prokuratura zdecydowała właśnie, by zaostrzyć zarzuty w przypadku zabójstwa dzieci. Będzie odpowiadać za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratorzy uznali, że mężczyzna popełnił zabójstwo w brutalny sposób. Po zmianie kwalifikacji mężczyźnie grozi od minimum 15 lat więzienia do dożywocia.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, Serhij T. na terenie Ukrainy był cenionym kucharzem. Zawodu uczył się w Moskwie pod okiem francuskich i rosyjskich szefów kuchni. Był osobą znaną, udzielał wywiadów. W Polsce również pracował jako kucharz. Problemy spowodował alkohol, który mężczyzna zaczął spożywać w dużych ilościach. Ostatecznie właściciel restauracji z Puszczykowa wyrzucił go z pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro