Reklama

Kierownictwo osiedla poinformowało o myciu okien na budynku. Mieszkaniec zbulwersowany. "Kto każe ludziom myć okna w głębokiej zimie?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mieszkaniec osiedla Lecha zwrócił się zbulwersowany do redakcji epoznan.pl w nietypowej sprawie.

Czy możecie Państwo się dowiedzieć, kto i dlaczego, z Kierownictwa Lecha i Czecha, każe ludziom w głębokiej zimie myć okna w blokach?! Komuś chyba za bardzo wjechały przygotowania do świąt - napisał we wtorek Czytelnik mieszkający na wyżej wspomnianym osiedlu.

Kierownictwo Osiedli Lecha i Czecha Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu wywiesiło kartki w blokach z informacją o tym, że w dniach od 28 listopada do 4 grudnia włącznie odbędzie się mycie okien na budynku. W związku z tym Kierownictwo poprosiło mieszkańców o nie zastawianie okien i pochowanie roślinności do mieszkań.

Regulamin Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" zakłada obowiązki porządkowe względem budynków. Jeden z punktów regulaminu brzmi - Utrzymywanie przez Spółdzielnię w należytym stanie technicznym lokali, pomieszczeń ogólnego użytku, budynków i ich otoczenia oraz instalacji i zamontowanego wyposażenia technicznego.

Punkt 5. mówi między innymi o tym, że jednym z wielu obowiązków Spółdzielni jest mycie okien - Utrzymywanie czystości w pomieszczeniach ogólnego użytku, w tym mycie okien, lamperii i balustrad na korytarzach.

Mycie okien odbywa się na osiedlu Lecha i Czecha regularnie w okresie okołoświątecznym.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
33.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro