Reklama

Napadł z nożem w ręku na kolekturę Lotto, okradł jubilera, a do kolejnego próbował się włamać

fot. policja
fot. policja

29-latek został zatrzymany.

W zaledwie kilka dni 29-letni gnieźnianin popełniła kilka poważnych przestępstw, za które odpowie przed sądem. - We wtorek, 21 listopada, do punktu Lotto przy ul. Roosevelta w Gnieźnie wszedł mężczyzna, a następnie przez okienko kasy obsługi klienta przerzucił plecak, po czym z nożem w ręku przeszedł na drugą stronę lady. Groźbą wymusił od ekspedientki pieniądze, po czym w pośpiechu opuścił kolekturę - wyjaśnia policja.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Szybko okazało się, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej, konkretnie 17 listopada, ukradł złoty łańcuszek od jubilera w Gnieźnie. Chciał go "przymierzyć", ale gdy go założył, wybiegł ze sklepu nie płacąc. Stratę oszacowano na 5600 złotych.

Ale na tym mężczyzna nie poprzestał. - 23 listopada w nocy wraz z 31-letnim kompanem usiłowali włamać się do jubilera w centrum miasta. Uszkodzili witrynę sklepową, po czym spłoszeni uciekli z miejsca zdarzenia.

Mężczyźni jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani. 29-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę, a na komendzie okazało się, że odpowiada również za kradzieże rowerów w regionie. - Prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego noża, kradzieży rozbójniczej, usiłowania włamania, kradzieży roweru i posiadania narkotyków, po czym zadecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego w dniu 25 listopada Sąd się przychylił. Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 20.

31-latek odpowie za usiłowanie włamania do jubilera, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro