Reklama

Miasto zapowiada zmiany przy tunelu na Grunwaldzkiej. Kiedy?

fot. PIM
fot. PIM

Mają zajść w najbliższych dniach.

- W Urzędzie Gminy Komorniki odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie sytuacji drogowej na "węźle Grunwaldzka". W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele gminy, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Starostwa Powiatowego i spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie - informuje miasto. - Na bieżąco analizowane są warunki drogowe w rejonie nowo powstałego tunelu. Obecnie największe opóźnienia w przejeździe obserwowane są w rejonie sygnalizacji świetlnej na terenie gminy Komorniki, na drodze powiatowej. Po stronie Poznania miały już miejsce pierwsze zmiany, poprawiające działanie sygnalizacji - dodaje.

Analizy wykazały, że konieczne jest wprowadzenie dalszych korekt w programach sygnalizacji, by udrożnić wylot z tunelu w stronę Plewisk w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego. - Zaproponowane przez Zarząd Dróg Miejskich i Miejskiego Inżyniera Ruchu zmiany zostały już przekazane projektantowi, a następnie trafią do wykonawcy w celu wdrożenia.

Nie zmienia się kwestia tego, że sygnalizacja musi tu być włączona. - Na spotkaniu w Komornikach stwierdzono, że sygnalizacja w rejonie tunelu musi być włączona z uwagi na pieszych i konieczność włączania się do ruchu pojazdów z ulic bocznych, podporządkowanych. Przy wyjeździe z tunelu kierowcy mają ograniczoną widoczność przechodzących przez jezdnię pieszych. Brak sygnalizacji byłby zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, oddanie do użytku nowego tunelu na Grunwaldzkiej pokazało, że kierowcy zmienili swoje zachowania. - Średni, dobowy czas przejazdu w tym rejonie zdecydowanie się skrócił, a w godzinach poza szczytem komunikacyjnym ruch jest płynny. W godzinach szczytu obserwowane jest zakłócenie płynności ruchu. Wynika ono z faktu, że dla wybranych relacji liczba pojazdów jest obecnie nawet dwukrotnie większa, niż prognozowano. Może to być spowodowane zmianą zachowań kierowców - obserwowane jest zmniejszenie ruchu na ul. Głogowskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro