Reklama
Reklama

Zespół Szkół Muzycznych na razie zostaje na Głogowskiej

fot. fot. Archiwum prywatne Martyny Synoradzkiej / MARCIN GENDERA
fot. fot. Archiwum prywatne Martyny Synoradzkiej / MARCIN GENDERA

W poniedziałek zapadło porozumienie między poznańską Kurią a Ministerstwem Kultury. Sprawa dotyczy wynajmu budynku Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Głogowskiej - podało Radio Merkury.

Jeszcze nie jest znana data podpisania ostatecznej umowy w sprawie Zespołu Szkół Muzycznych.Ma to się stać w najbliższym czasie. Budynki zostały oddane Kurii na mocy wyroku sądowego. Natomiast szkoły artystyczne podlegają Ministerstwu Kultury, dlatego dalsze losy szkoły uzgadniane są na poziomie Kuria -Ministerstwo. Jak się jednak okazuje mimo porozumienia szkoła nadal będzie zabiegać o nową siedzibę, mogą to być na przykład tereny Akademii Muzycznej. Jednak taka inwestycja potrwać może wiele lat.

Nie została natomiast rozwiązana kwestia siedziby VIII LO, gdzie negocjacje z kurią prowadzi miasto. VIII Liceum rozpoczęło swą działalność przy ulicy Głogowskiej w 1956 roku, i funkcjonuje tam do dziś. O przyznanie prawa do nieruchomości od kilku lat ubiegała się Archidiecezja Poznańska. Domagała się, by miasto zwróciło Kościołowi należną własność. Ostatecznie, 22 marca 2007 roku wydano decyzję, która wskazuje, jako właściciela budynków Archidiecezję Poznańską. Oznacza to, że Archidiecezja, która jest spadkobiercą księdza Piotrowskiego, posiada prawo do zarządzania budynkami.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro