Reklama
Reklama

Jest zgoda na budowę ogromnego hotelu nad Jeziorem Maltańskim! [nowe wizualizacje]

fot. Matla Ski
fot. Matla Ski

Nic już nie stoi inwestorowi na drodze.

Jako pierwsza o planach związanych z budową ogromnego hotelu przy stoku Malta Ski, napisała wiosną 2021 roku Gazeta Wyborcza. Przez dwa kolejne lata inwestor miał problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę od miasta. Wskazywano na uzupełnienie wniosku o konkretne dokumenty. Gazeta Wyborcza właśnie ustaliła, że w poniedziałek Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę inwestycji. Spełniono bowiem wszystkie warunki formalne, a tym samym zgodę trzeba było wydać.

Choć hotel był w tym miejscu planowany od początku, kontrowersje wzbudza to, jak będzie wyglądać. Ma być długi na 150 metrów i przysłoni widok Malta Ski od stron jeziora. W ramach budowy wyburzone zostaną inne obiekty znajdujące się w tym miejscu - m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i mała gastronomia.

Przypomnijmy, że pięciogwiazdkowy hotel ma należeć do marki Movenpick. Ma się w nim znaleźć maksymalnie 160 pokoi, restauracja, bar, fitness z basenem i strefa SPA. Będzie też oczywiście parking dla samochodów, które będą tu musiały dojeżdżać od strony ulicy Baraniaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro