Reklama

Pracownicy sklepów poirytowani, wszystko wskazuje na to, że w Wigilię nie będą pracować, ale za to do pracy pójdą w inną niedzielę grudnia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jacek Trubłajewicz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jacek Trubłajewicz

Jak wskazują, najbardziej irytująca jest niepewność, a tym samym problemy z przygotowaniem grudniowego grafiku.

W poniedziałek sejmowa komisja gospodarki i rozwoju przyjęła projekt ustawy autorstwa Polski 2050 dotyczący zakazu handlu w Wigilię. Zgodnie z projektem, jeśli Wigilia wypada w niedzielę, obowiązuje tego dnia zakaz handlu, ale zamiennie zakupy będzie można zrobić w dwie niedziele poprzedzające Wigilię - w tym roku będą to 10 i 17 grudnia.

PiS proponował, by 10 grudnia sklepy były otwarte jedynie do godziny 14.00, a więc w takich godzinach, w jakich mogłyby funkcjonować w Wigilię. W projekcie Polski 2050 jest zapis mówiący o tym, że w dwie niedziele grudnia handel będzie mógł się odbywać w pełnym zakresie, a więc sklepy będą mogły działać w normalnych godzinach.

Ponieważ dla pracowników handlu informacja o tym, w którą niedzielę będą pracować, jest bardzo istotna, nie kryją oni poirytowania. Wielu pracownikom nie podoba się to, że będą musieli pracować w dwie niedziele w pełnym zakresie godzin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
33.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro