Reklama

W końcu! Po trasie kórnickiej pojadą we wtorek tramwaje!

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Właśnie na wtorek zaplanowano próbne przejazdy po przebudowanej trasie tramwajowej.

Już kilka dni temu zapowiadano, że jeszcze w listopadzie na przebudowaną trasę kórnicką wyjadą tramwaje i tak się stanie. We wtorek około 11.00 po nowym torowisku w dwóch kierunkach będą kursować tramwaje wszystkich typów. Ich zadaniem będzie sprawdzenie trasy pod kątem przejezdności.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami miasta, pasażerowie mają wsiąść do tramwajów w tym miejscu jeszcze w tym roku. Z naszych ustaleń wynika, że nie nastąpi to w pierwszych dniach grudnia, ale nieco później.

Prawdopodobnie we wtorek miasto poda szczegóły zmian związanych z otwarciem trasy kórnickiej dla tramwajów. Mamy też poznać szczegóły zmian w centrum - tramwaje mają bowiem wkrótce pojechać po ulicy 27 Grudnia, ale żeby to było możliwe, trzeba wykonać niezbędne prace w rejonie placu Gwarnego, a to będzie oznaczać wyłączenie tego rejonu z ruchu tramwajowego na jakiś czas. Szczegóły wkrótce!

  • Aktualizacja
    wtorek, 28.11.2023 r., godz. 14.43
    Aktualizacja
    wtorek, 28.11.2023 r., godz. 14.43
    Testy przebiegły pomyślnie. Jacek Jaśkowiak deklaruje, że miasto zrobi wszystko, by do świąt pasażerowie mogli wsiąść do tramwajów jadących zarówno trasą kórnicką, jak i przez centrum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro