Reklama

Ogromna inwestycja pod Poznaniem i ogromne korki. "Dramat komunikacyjny"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Zdaniem kierowców to przez złe ustawienie świateł w Kobylnicy.

Od dłuższego czasu o problemach informowali nas Czytelnicy. "Czy moglibyście, zająć się tematem korków jakie tworzą się od ponad tygodnia w Kobylnicy? Jadąc od Pobiedzisk, po zmianie ustawień świateł na remontowanym skrzyżowaniu, stoimy w kilometrowym zatorze. Ktoś chciał dobrze, a wyszło jak zawsze. (Na załączonym zdjęciu, korek tworzący się już za Biskupicami w stronę Poznania)" - pisze jedna z osób i przesyła zdjęcie. "Witam Czy możecie ustalić co to się dzieje na dojeździe do Kobylnicy od strony Biskupic? Codziennie korek, dziś na ponad 5 km... dramat komunikacyjny..." czytamy w kolejnej wiadomości. "Fatalne ustawienia świateł w Kobylnicy (budowa tunelu i ronda). Proszę o nagłośnienie sprawy, może zarządca drogi się zlituje. Sytuacja trwa od miesiąca, ludzie stoją praktycznie o każdej porze w gigantycznych korkach" - pisze kolejna osoba.

Zapytaliśmy. Dziś udało nam się uzyskać odpowiedź w sprawie utrudnień w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 194 w związku z inwestycją w Kobylnicy. "Zwiększony ruch na przedmiotowym odcinku drogi może być spowodowany równoległym prowadzeniem robót związanych z budową przedmiotowego ronda, którego inwestorem jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz budową tunelu, którego inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych, a wykonawcą firma STARBAG Sp. z o.o." - informuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg w Poznaniu.

"Obowiązujący na tym odcinku projekt tymczasowej organizacji ruchu został wprowadzony przez wykonawcę tunelu. W związku z tym informacje o utrudnieniach na DW 194 zostały zgłoszone do zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Na chwilę obecną nie otrzymujemy sygnałów o tworzeniu się zatorów we wskazanej lokalizacji" - dodaje.

"Jednocześnie nadmieniamy, że prace budowlane prowadzone w newralgicznych miejscach, jakimi są obszary zabudowane, co do zasady generują utrudnienia w ruchu" - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
33.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro