Reklama

Chcą wprowadzić płatny parking pomimo sprzeciwu mieszkańców osiedla. "Dorabiają ideologię do łupienia mieszkańców"

fot. Rada Osiedla Świerczewo/Facebook
fot. Rada Osiedla Świerczewo/Facebook

Chodzi o przychodnię przy ul. Opolskiej 58 w Poznaniu.

Rada Osiedla Świerczewo opublikowała w social mediach niepokojącą informację. Wynika z niej, że Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalnych chce wprowadzić opłaty na parkingu przed budynkiem NZOZ przy ul. Opolskiej.

Pomimo negatywnej opinii i stanowiska Rady Osiedle Świerczewo, ZKZL nadal planuje wprowadzenie opłat na parkingu przed budynkiem NZOZ przy ul. Opolskiej 58 w Poznaniu. Według ZKZL, celem utworzenia parkingu jest zapewnienie odpowiedniej rotacji pojazdów na terenie przedmiotowej nieruchomości, co doprowadzi do większej dostępności miejsc postojowych, podniesienie estetyki otoczenia, jak również zmniejszenie liczby niewłaściwie zaparkowanych samochodów oraz częściowe pokrycie kosztów ponoszonych na bieżące utrzymanie i eksploatację nieruchomości.

Mieszkańcy ostro zareagowali na informację o płatnym parkingu pod przychodnią - Nie ma to jak dorabiać ideologię do kolejnego zwykłego łupienia mieszkańców.

Po co ktoś miałby stać dłużej niż musi? Bezsens! Chcą zarobić gdzie tylko mogą i najlepiej, żeby wszyscy jeździli komunikacją miejską a parking wówczas będzie wystarczający dla wszystkich zatrudnionych w przychodni. Brawo dla pomysłodawców! - skomentowała mieszkanka Poznania.

Rada Osiedla Świerczewo poinformowała, że ZKZL podjął decyzję o płatnym parkingu bez zasięgnięcia ich opinii - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podjął jednostronnie decyzję w sprawie wprowadzenia opłat za parking przed budynkiem NZOZ przy ul. Opolskiej 58 bez zasięgnięcia opinii Rady Osiedla w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie, mając na uwadze stwierdzenie, że wprowadzenie opłat na parkingu jest efektem zapotrzebowania ze strony pacjentów, dotyczącego "potrzeby uporządkowania kwestii parkowania samochodów" wnosimy o przekazanie informacji, kiedy odbyły się konsultacje społeczne, ponieważ Rada Osiedla nigdy nie otrzymała na nie zaproszenia - wyjaśnia Rada Osiedla Świerczewo i zapewnia, że nigdy nie otrzymała od żadnego mieszkańca choćby jednej prośby o wprowadzenie płatnego parkingu. Jednocześnie Rada podkreśla, że wprowadzenie płatnego parkingu przy budynku przychodni może skutkować tym, że kierowcy, by uniknąć opłat, zaczną parkować pod domami mieszkańców.

Parking jest wykorzystywany tylko przez osoby, które samodzielnie bądź przy pomocy osób towarzyszących, muszą skorzystać z pomocy lekarskiej w NZOZ. Na terenie Osiedla Świerczewo mieszka wiele starszych ludzi, którzy nie są w stanie sami dojść do przychodni oraz wymagają dalszej opieki w trakcie oczekiwania na wizytę lekarską. Osoby przywożące osoby starsze muszą więc zostawić samochód na parkingu, a czas postoju jest niemożliwy do określenia, gdyż powszechnie znany jest problem bardzo złej organizacji pracy w służbie zdrowia, co skutkuje koniecznością wielogodzinnego czekania pod gabinetem lekarskim pomimo umówienia wizyty na konkretną godzinę. Mieszkańcy korzystają z danego parkingu tylko wtedy, gdy są do tego zmuszeni przez problemy zdrowotne - tłumaczy Rada Osiedla Świerczewo i jednocześnie informuje, że zwraca się do ZKZL o wycofanie decyzji wprowadzenia płatnego parkingu przed przychodnią.


Czy jesteś za wprowadzeniem opłat na parkingu przed budynkiem przychodni przy ul. Opolskiej 58 w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro