Reklama
Reklama

Jego klub przeszkadzał mieszkańcom Poznania. W weekend wokalista będzie gwiazdą świątecznego jarmarku

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Chodzi o Grzegorza Hyżego.

Sprawę klubu Ozazu by Hyży z ulicy Wrocławskiej poruszyła we wrześniu Gazeta Wyborcza. Jak wcześniej informowaliśmy również na naszych łamach, sąsiedzi lokalu przeżywali koszmar. Przez całe lato skazani byli na głośną muzykę i imprezy pod gołym niebem. Były zgłoszenia do policji i mandaty. Miejscy urzędnicy przekazali natomiast sprawę do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który przeprowadził kontrolę i jak się okazało, stwierdzono samowolę budowlaną i nakazano rozbiórkę. Chodziło m.in. o budowę kontenerowych pawilonów, sceny i piętrowych tarasów. Po nagłośnieniu sprawy klub, który nazywał się Ozazu by Hyży, zmienił nazwę na Ozazu. Grzegorz Hyży zniknął z zarządu firmy, do której należy lokal.

Mimo kontrowersji Hyży miał być gwiazdą otwarcia Świątecznego Jarmarku na MTP. Jednak zdanie zmieniono. Rzeczniczka prezydenta Poznania wyjaśniła "Gazecie Wyborczej", że wybór akurat tego artysty na gwiazdę jarmarku jest "niefortunny". Ostatecznie na otwarciu wystąpiła Dagadana, a koncert Hyżego zapowiedziano na tydzień później. Wolakista wystąpi na scenie przy MTP w niedzielę o godzinie 17:00.

Na cały weekend zaplanowano też inne liczne atrakcje. Wszystkie znajdziemy tutaj.

Jarmark Świąteczny na Targach to przeszło 90 stoisk, jedyne lodowisko pod chmurką w Poznaniu, najwyższe Młyńskie Koło, domek Świętego Mikołaja i najwyższa w Poznaniu choinka. Atrakcje przewidziano aż do 22 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro