Reklama

Największy pracodawca w Wielkopolsce świętuje 30-lecie. Zaczynali od prostego montażu i 48 pracowników na jednej linii

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

W tej chwili Volkswagen Poznań zatrudnia 9 500 osób.

Jak przypomniano, 26 listopada 1993 roku Grupa Volkswagen i producent maszyn rolniczych Fabryka Samochodów Rolniczych Polmo założyły spółkę Volkswagen Poznań (VWP). "Na jednej linii 48 pracowników montowało Transportera czwartej generacji. Następnie uruchomiono kolejną linię montażową dla pojazdów marki Skoda, a w 1996 roku uruchomiono odlewnię. W tym samym roku VWP stał się spółką córką koncernu Volkswagen AG. Po szeroko zakrojonej rozbudowie zakładu w latach 2001-2003 rozpoczęto produkcję Volkswagena Caddy, którego już piąta generacja jest obecnie produkowana. Kolejnym kamieniem milowym była budowa fabryki we Wrześni, gdzie od 2016 roku seryjnie produkowany jest Crafter oraz MAN TGE" - informuje Patrycja Kasprzyk, rzecznik Volkswagen Poznań i dodaje, że dziś Volkswagen Poznań posiada cztery zakłady produkcyjne i zatrudnia 9 500 osób, co czyni go największym pracodawcą w regionie i największym producentem samochodów w Polsce.

"Od trzydziestu już lat wnosimy swój wkład w rozwój kraju i regionu. Spółka Volkswagen Poznań jest dziś stałym elementem przemysłowego i ekonomicznego krajobrazu Polski i Wielkopolski" - mówi Stefanie Hegels, prezeska zarządu Volkswagen Poznań. "Tych sukcesów nie odnieślibyśmy jednak, gdyby nie ludzie - nasza załoga. Wysoko wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy są głównym czynnikiem sukcesu naszego przedsiębiorstwa. Im wszystkim należy się słowo uznania - Dziękuję! Bez nich Volkswagen Poznań nie byłby w tym miejscu, w jakim jest teraz - jednego z najbardziej znaczących pracodawców i zakładów przemysłowych w Polsce" - dodaje.

"Volkswagen Poznań przeszedł dynamiczny rozwój w ciągu ostatnich 30 lat: od małego zakładu montażowego do jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów motoryzacyjnych w Polsce. Atrakcyjne produkty, nowoczesna produkcja samochodów i zmotywowani pracownicy stanowią podstawę tej historii sukcesu, którą teraz przenosimy w przyszłość" - Josef Baumert, członek zarządu Marki VWN odpowiedzialny za Produkcję i Logistykę.

"W imieniu całej załogi Volkswagen Poznań mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo dumni z tego, co przez 30 lat istnienia spółki wspólnie osiągnęliśmy. Sekret sukcesu naszej firmy leży w kompetencjach i zaangażowaniu pracowników, w umiejętności współpracy i zrozumieniu. I za to zaufanie i dotychczasową współpracę, bardzo chciałbym im wszystkim podziękować! To gdzie dzisiaj jest Volkswagen Poznań, to nasza wspólne osiągnięcie!" - mówi Piotr Olbryś, przewodniczący OMNSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
45.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro