Reklama

Utrudnienia i ograniczenie prędkości na jednej z poznańskich ulic. Przez trzy tygodnie!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Rusza przebudowa przystanków na ul. Szczepankowo.

Prace przy przebudowie platform przystanków "Gospodarska" na ul. Szczepankowo rozpoczną się w poniedziałek, 27 listopada i będą prowadzone etapami.

"W pierwszym etapie, w związku z przebudową przystanków, zawężona będzie północna strona jezdni ul. Szczepankowo w pobliżu skrzyżowania z ul. Bobrownicką, a ruch wahadłowy sterowany będzie sygnalizacją świetlną" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"W etapie drugim i trzecim, w związku z połówkowymi zwężeniami ulicy Szczepankowo na czas wymiany nawierzchni w rejonie nowych platform, ruch pojazdów sterowany będzie ręcznie" - dodaje.

Podczas prac maksymalna prędkość pojazdów ograniczona będzie do 30 km/h, a ruch pieszy kierowany będzie na drugą stronę ulicy. Utrzymany zostanie dostęp do posesji. "Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się" - apeluje rzeczniczka.

Z kolei ZTM zapowiada, że w związku remontem na ulicy Szczepankowo utworzone zostaną przystanki tymczasowe (cofnięte o ok. 100 metrów w stosunku do przystanków stałych) odpowiednio w kierunku Tulec oraz Ronda Rataje.

Prace przewidziano na około 3 tygodnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro