Reklama

Nie masz planów na ferie? Wojsko zaprasza!

archiwum | fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
archiwum | fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowuje się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu "Ferie z WOT".

Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli. Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu "Ferie z WOT". Szkolenie odbędzie się od 9 do 24 lutego.

"Projekt "Ferie z WOT" od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!" - podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk

"Dla 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie to wielkie wydarzenie, ponieważ w tym roku, 26-27. stycznia, Brygada obchodzi swoje święto i szóstą rocznicę powstania. Przysięga będzie zwieńczeniem "Ferii z WOT" i jubileuszu" - tłumaczy płk Dariusz Wyrzykowski, Dowódca 12 WBOT.

Projekt "Ferie z WOT" powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników.
"Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem - nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś! Skontaktuj się z rekruterem WOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 15:30)" - informuje por. Anna Jasińska-Pawilkowska, rzecznik 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. "Można także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji - CWCR (wojsko-polskie.pl)" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro