Reklama

Wciąż niebezpieczna pogoda! Zmieniono ostrzeżenie dla części regionu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Granowo
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Granowo

Chodzi o silny wiatr.

Jak już informowaliśmy w środę wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych wiatrach podzieliło Wielkopolskę na na dwie części. W części północnej miało obowiązywać od 5:00 do 22:00 w czwartek. A w pozostałej części, w tym na terenie Poznania, ostrzeżenie od godziny 11.00 w czwartek do 2.00 w piątek.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W pierwszym przypadku dziś ostrzeżenie zostało zmienione. W powiatach chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, międzychodzkim, nowotomyskim, obornickim, pilskim, szamotulskim, wągrowieckim i złotowskim będzie obowiązywać nie do godziny 22:00, a do 1:00 w piątek. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu" - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Dla pozostałej części województwa, w tym dla Poznania ostrzeżenie pozostaje bez zmian. Mocno wiać może do godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek. Jak informowali nas strażacy od rana do godziny około 18:30 w całej Wielkopolsce odebrano około 90 zgłoszeń w związku z silnymi porywami wiatru. Głownie to połamane drzewa i gałęzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.88 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro