Reklama
Reklama

Bimby obchodziły swoje 10 urodziny

Zabytkowe bimby wożą mieszkańców i turystów po Poznaniu już od dziesięciu lat. Z okazji tego jubileuszu, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował w niedzielę wielką niespodziankę. Przez cały dzień można była pojeździć po Poznaniu zabytkowym tramwajem.

Bimby kursujące obecnie linią nr 0 zdecydowanie różnią się od współczesnych tramwajów. Nie mają klimatyzacji czy wygodnych krzeseł. Mają jednak coś, o czym nowe pojazdy mogą na razie pomarzyć. To niepowtarzalny klimat i historia, które są obecne w każdym wagonie.

Od kwietnia można co niedzielę wyruszyć zabytkową bimbą lub ogórkiem sprzed lat w wycieczkę po mieście. Pierwszy kurs odrestaurowanym tramwajem, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zorganizował w 1999 roku. W tym roku niedzielne przejażdżki potrwają do 4 października. Kursy zaczynają się o 13.00. W minioną niedzielę bimba przejechała przez Plac Wielkopolski, gdzie kilkanaście lat temu była pętla tramwajowa.

Dziesięciolecie linii turystycznej przypadało w piątek. Świętowanie odbyło się w niedzielę. Poznaniacy mogli przez cały dzień jeździć zabytkowymi tramwajami.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro