Reklama
Reklama

Problemy Dino z wejściem na rynek internetowy. Do przejęcia znanego sklepu nie dojdzie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

Już w październiku informowaliśmy, że wywodząca się z Krotoszyna sieć sklepów Dino ma zamiar zainwestować w nowy biznes - internetowy. W komunikacie giełdowym sieci poinformowano o tym, że Dino zawarło umowę przedwstępną z właścicielami eZebra.pl. Internetowa drogeria ma należeć do Dino w 75%.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Sieć miałaby przejęć nie tylko sklep internetowy, ale też spółki zależne - 3BOOM i JTG. Transakcja ma opiewać na około 61 mln złotych, ale żeby do niej doszło, spełnione muszą zostać dwa warunki. Po pierwsze, zgodę na nabycie udziałów musi wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także konieczne jest uzyskanie zgody banku kredytującego JTG. Dodatkowo, po 5,5 roku Dino ma mieć możliwość wykupienia pozostałych 25% udziałów.

Teraz okazuje się, że do transakcji może w ogóle nie dojść. Jak informuje dlahandlu.pl, 20 listopada wspólnicy eZebra.pl poinformowali Dino o wydaniu postanowienia, w którym udzielono zabezpieczenia roszczenia wnioskodawcy dotyczącego uznania, że przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów i umowa wspólników, zawarta przez spółkę z eZebra i jej wspólnikami w dniu 17 października, jest bezskuteczna w stosunku do wnioskodawcy.

Jak wyjaśnia branżowy portal, postanowienie sądu może opóźnić realizację umowy, a nawet może doprowadzić do tego, że do transakcji w ogóle nie dojdzie. - Spółka oraz wspólnicy eZebra nie zgadzają się z ww. postanowieniem w całości oraz rozważą podjęcie odpowiednich kroków prawnych - wyjaśnia dlahandlu.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro