Reklama
Reklama

Poznańska firma niezadowolona z decyzji radnych. Mają tu powstać bloki i plac zabaw

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Radni przyjęli we wtorek plan zagospodarowania dla terenów, na których poznańska firma informatyczna ma swoją siedzibę.

O sprawie informuje Radio Poznań. Swoje niezadowolenie w rozmowie z dziennikarzami wyraził Bartłomiej Nowak z firmy Talex. W jej okolicy mają powstać nowe bloki, a na gruncie należącym do spółki ma powstać plac zabaw. "Uniemożliwia to rozwój Talex S.A. na terenie siedziby spółki mieszczącej się przy ulicy Karpiej w Poznaniu. Talex S.A. od przeszło 20 lat aktywnie inwestuje w specjalistyczną infrastrukturą informatyczną zlokalizowaną przy ulicy Karpiej. Są to inwestycje liczone w dziesiątkach milionów złotych" - tłumaczy i dodaje, że na cele publiczne przeznaczonych ma być 28 procent gruntów spółki. Podkreśla, że firma, która zatrudnia 250 osób nadal w Poznaniu chciała inwestować.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Wprowadzamy zabudowę mieszkaniową, która charakteryzuje się innym podejściem do tworzenia przestrzeni, szczególnie publicznych, niż zabudowa usługowa" - tłumaczy przewodniczący komisji polityki przestrzennej Łukasz Mikuła.

Jak zaznaczono, pod wspomniany plac zabaw miasto będzie musiało wykupić grunty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro