Reklama
Reklama

W połowie grudnia prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ma ogłosić ważną decyzję

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Dotyczy wyborów samorządowych.

Spekulacje na temat walki Jacka Jaśkowiaka o kolejną kadencję trwają od dłuższego czasu. Już podczas kwietniowej rozmowy w trakcie programu "Gorący Temat" Telewizji WTK padały słowa: "jeśli zostanę w służbie publicznej". Redaktor Seweryn Lipoński w końcu zadał pytanie, czy to już deklaracja udziału w kolejnych wyborach na prezydenta Poznania. Przypomniane zostały też słowa z debaty z Ryszardem Grobelnym z 2014 roku: "Zamierzam być prezydentem przez dwie kadencje. Nie zamierzam się przyspawać do tego stołka. Uważam, że 8 lat to wystarczający okres żeby pewne rzeczy zrealizować" - mówił wówczas Jaśkowiak. "W momencie, kiedy składałem takie deklaracje rządziła Platforma Obywatelska, mieliśmy trójpodział władzy, wolne media. Byliśmy w zupełnie innej sytuacji gospodarczej, nikt nie myślał o wojnie Rosji z Ukrainą i nie obawiał się takich scenariuszy, nie wiedzieliśmy też, że będzie pandemia" - komentował, podkreślając, że teraz są inne realia.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Prezydent deklarować nic nie chce, tłumaczył że to ciężka i odpowiedzialna praca, choć go to nie męczy. Zapewnił, że na razie chce wykonywać wszelkie zadania najlepiej jak potrafi.

Do tematu wrócono też w maju w rozmowie z Gazetą Wyborczą". Prezydent Poznania w rozmowie z Mikołajem Chrzanem podkreślał, że jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie ubiegał się o fotel prezydenta Poznania w 2024 roku. Dodał, że rozważa powrót do biznesu. "Gdy zaczynałem w 2014 r., to obiecałem poznaniakom, że będę sprawował urząd przez dwie kadencje. Ta druga właśnie się kończy. Jeśli na tym poprzestanę, nie powinno być rozczarowania, bo sporo udało się zrobić" - komentował. "Mam świadomość, że w Poznaniu i w Wielkopolsce jestem w miarę rozpoznawalnym politykiem, z całkiem dużym poparciem, które może jeszcze wzrosnąć, gdy zakończymy trwające obecnie inwestycje" - dodał.

Dziś to samo pytanie zadał prezydentowi naszego miasta reporter RMF FM Beniamin Piłat. Okazuje się, że prezydent poważnie rozważa taką decyzję. "Jest bardzo prawdopodobne, że będę walczył o trzecią kadencję" - powiedział Jacek Jaśkowiak. "Decyzja ostatecznie zostanie ogłoszona w połowie grudnia, ale to jest też dla mnie np. 18 grudnia. Wtedy będę chciał ogłosić w 100 proc., czy wystartuję, czy nie" - dodał.

Czy Twoim zdaniem Jacek Jaśkowiak powinien ubiegać się o trzecią kadencję?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro