Reklama

NIK złożył zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Jaśkowiaka. "Ta instytucja jest niewiarygodna i motywowana politycznie"

archiwum | fot. UMP
archiwum | fot. UMP

Chodzi o reklamy.

Przypominamy, że kontrola NIK odbyła się m.in. na wniosek Tomasza Hejny, który prowadzi "Gemelę poznańską" na Facebooku. W piątek Hejna poinformował, że NIK złożyła zawiadomienie do prokuratury. o. "Efektem inicjowanej przeze mnie w Urzędzie Miasta Poznania kontroli NIK (Zarządzanie reklamą w przestrzeni miejskiej Poznania) są oczekiwane przeze mnie zawiadomienia do prokuratury. W związku ze stwierdzonymi w kontroli nieprawidłowościami NIK skierowała do Prokuratury Rejonowej Poznań - Stare Miasto w Poznaniu w dniach 9 i 16 listopada 2023 r. dwa zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przez MKZ w Poznaniu oraz przez Prezydenta Miasta Poznania" - napisał na portalu społecznościowym. "O tych nieprawidłowościach informuję już od blisko dekady" - dodał. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś do sprawy w rozmowie z Radiem Poznań odniósł się prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. "Nie mam wątpliwości co do tego, że ta instytucja jest niewiarygodna i nie mam wątpliwości, że jest motywowana politycznie. Jestem przekonany, że właśnie teraz nastąpi taki czas, w którym te wszystkie szuje, które wykorzystywały swoje miejsca pracy w Najwyższej Izbie Kontroli, w CBA, w mediach zaprzyjaźnionych, będą z tego rozliczone i po prostu pójdą siedzieć. (...) Te wszystkie osoby, które się sprzeniewierzyły w tej pracy poniosą za to odpowiedzialność, co więcej, mogę państwu powiedzieć, że będę się w tym zakresie wykazywał wielką aktywnością" - komentuje.

Jak dowiedzieli się dziennikarze w rozmowie z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukaszem Wawrzyniakiem, zawiadomienie wpłynęło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro