Reklama

Kończy się jeden z największych tego typu remontów prowadzonych w tym roku w Poznaniu

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Już tylko ostatnie prace wykończeniowe, takie jak wymalowanie oznakowania poziomego oraz nasadzenia zieleni zostały do wykonania na ul. Górna Wilda.

Piesi już mogą korzystać z wyremontowanego chodnika. Nowa nawierzchnia została ułożona po wschodniej stronie na odcinku od ul. Spychalskiego po ul. Wierzbięcice. Był to jeden z największych remontów chodników prowadzonych w tym roku.

"Zniszczone i popękane płytki i kostka zostały zastąpione nową nawierzchnią. Główny ciąg pieszy wykonany jest z płyt kamiennych 60x90 centymetrów, natomiast pasy kompensacyjne przy kamienicach, miejsca postojowe oraz zjazdy z kostki kamiennej 9x11 centymetrów" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Znacznie poprawił się komfort przemieszczania pieszych na tej ważnej wildeckiej ulicy. Wiosną będzie także bardziej estetycznie i zielono. Wówczas planowane są obsadzenia zielenią w miejscach odbruków, które zostały wykonane na chodniku podczas remontu" - dodaje.

Koszt prac to wstępnie 730 tysięcy złotych - dokładny będzie znany po przeprowadzeniu odbiorów technicznych. Prace sfinansowane zostały z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro