Reklama
Reklama

Na poznańskich drogach może być niebezpiecznie. Drogowcy ruszyli na trasy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Już teraz apelujemy o rozsądek.

- Rozpoczęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie nawierzchni poznańskich ulic przed marznięciem - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. - W ciągu najbliższych godzin temperatury mają spadać poniżej zera. Możliwe są także opady. Sprzęt wyjechał najpierw na drogi o znaczeniu strategicznym - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

ZDM przypomina, że działania służb drogowych mają jedynie łagodzić skutki niekorzystnej aury, a kierowcy powinni zachować ostrożność, zwłaszcza na mostach, wiaduktach, przy zbiornikach wodnych i w lasach.

Przypomnijmy, że w Poznaniu obowiązuje ostrzeżenie meteo przed marznącymi opadami. - Miejscami obserwuje się opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, lokalnie możliwe opady marznącej mżawki, które zamarzając mogą powodować śliskość nawierzchni dróg i chodników. W najbliższych godzinach strefa opadów stopniowo będzie przemieszczała się na południe i południowy wschód - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro