Reklama

Oszukać przeznaczenie na wielkopolskiej trasie. Stalowy element ciężarówki przebił szybę w osobówce jadącej za nim i uderzył w siedzenie pasażera

fot. policja Złotów
fot. policja Złotów

O włos od tragedii.

Kierowca osobowego peugeota może mówić o ogromnym szczęściu. W sobotę, 18 listopada, po godzinie 5.00 rano jechał krajową "jedenastką" pomiędzy Jastrowiem i miejscowością Podgaje w powiecie złotowskim. W pewnym momencie w jego pojazd "coś" uderzyło.

- Z relacji 34-letniego kierowcy osobówki wynikało, że gdy poruszał się w stronę miejscowości Podgaje, w pewnym momencie usłyszał uderzenie w przednią szybę, która pękła. Sądził, że szybę wybił kamień, który wyleciał spod kół ciężarówki jadącej przed nim. Z uwagi na to, że było ciemno i nie miał możliwości zatrzymania ciężarówki, kontynuował jazdę za nią licząc, że ta się zatrzyma. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojazd ciężarowy odjechał DK 22 w stronę Człuchowa, a kierowca peugeota zatrzymał się na stacji paliw. Wówczas mężczyzna zorientował się, że w jego pojazd uderzył nie kamień, lecz metalowy element, który odpadł z pojazdu ciężarowego. Odbił się od maski jego pojazdu, a następnie przebijając przednią szybę wpadł do wnętrza i zatrzymał się na fotelu pasażera - wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Ponieważ kierowca zapamiętał numer rejestracyjny ciężarówki, natychmiast zadzwonił na policję i poinformował funkcjonariuszy o sytuacji. Obecnie sprawą zajmują się policjanci ze Złotowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro