Reklama
Reklama

Policja w inspektoracie nadzoru budowlanego. Dwóch urzędników przyłapanych tuż po przyjęciu łapówki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

W Chodzieży.

O sprawie poinformowało Radio Wielkopolska. Z ustaleń rozgłośni wynika, że dwóch urzędników pracujących w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Chodzieży zostało zatrzymanych 9 listopada. W rozmowie z radiem Andrzej Borowiak z policji wyjaśnił, że kilkanaście dni temu do funkcjonariuszy dotarła informacja o możliwych nieprawidłowościach, a nawet korupcyjnych zachowań u urzędników PINB z Chodzieży.

- W trakcie działań operacyjnych oraz procesowych, bo zawiadomiliśmy o tym Prokuraturę, okazało się, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i jego pracownik przyjęli korzyści majątkowe w formie łapówki za obietnicę wydania pozytywnej decyzji w sprawie budowlanej - powiedział na antenie Radia Wielkopolska Borowiak. Mężczyzn zatrzymano na gorącym uczynku.

W rozmowie z lokalną rozgłośnią doniesienia te potwierdził prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Mężczyźni ci w prokuraturze usłyszeli zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1 tysiąca złotych w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa - wyjaśnił. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, poręczenie majątkowe, nie mogą się ze sobą kontaktować i zostali zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych.

Mężczyźni nie przyznają się do winy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że był jednorazowy incydent. Urzędnikom grozi do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro