Reklama
Reklama

Ogromne dmuchawy z Enea Stadionu nie dały spać mieszkańcom okolicy

fot. Przemysław Szyszka / lechpoznan.pl
fot. Przemysław Szyszka / lechpoznan.pl

Ich zadaniem jest poprawianie jakości murawy na Enea Stadionie.

W tej sprawie interweniowali miejscy radni. Anna Wilczewska i Tomasz Stachowiak wystąpili z interpelacją do prezydenta w związku ze skargami mieszkańców na działanie ogromnych dmuchaw ustawionych na stadionie przy Bułgarskiej.

- W celu poprawy jakości nawierzchni stadionu przy ul. Bułgarskiej i zmniejszenia częstotliwości wymiany murawy zostały ostatnio zamontowane specjalne dmuchawy, które ustawione są poza boiskiem. Tłoczą one powietrze, które ma poprawić cyrkulację na poznańskiej arenie i utrzymać w dobrej kondycji trawę. Niestety owe dmuchawy nie działają bezgłośnie i są uruchomione nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy po godzinie 22 wydając specyficzny hałas i uniemożliwiając okolicznym mieszkankom i mieszkańcom wypoczynek - napisali w interpelacji radni. - Na ich prośbę zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o interwencję, żeby, zupełnie zrozumiała, dbałość o jakość murawy na stadionie nie kolidowała jednak ze spokojem i prawem do nocnego wypoczynku osób zamieszkujących najbliższe okolice stadionu miejskiego przy ul. Bułgarskiej.

Na interpelację odpowiedział zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. Jak wyjaśnia, dmuchawy wyłączono i wywieziono ze stadionu na początku listopada. Obecnie trwa bowiem wymiana murawy - dmuchawy są więc zbędne. - Uwagi zgłoszone przez Państwa Radnych zostaną przekazane dzierżawcy Enea Stadionu (spółki KKS Lech Poznań S.A. i Stadion Poznań Sp. z o.o.), aby w przyszłości praca urządzeń napowietrzających murawę nie wpływała na komfort mieszkańców osiedli sąsiadujących z obiektem - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro