Reklama

W tym rejonie znajdziemy kostkę zdemontowaną na pl. Kolegiackim. Tak postępują prace!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Teraz zmieni się organizacja ruchu.

Trwa kompleksowy remont ulicy Słowackiego -na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. We wtorek 21 listopada rozpoczyna się kolejny etap prac i w związku z tym zmieni się organizacja ruchu.

"Wykonane zostały już chodniki oraz ułożona została warstwa ścieralna jezdni na odcinku od ulicy Kraszewskiego do budowanego wyniesienia, w okolicy szkoły" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Przypomnijmy, że to właśnie teren przed szkołą czekał największe przeobrażenie i to od niego rozpoczął się remont. Już wcześniej wykonawca ułożył próbny fragment nawierzchni jezdni z cegły klinkierowej pochodzącej z placu Kolegiackiego.

Teraz prace wchodzą w kolejny etap.

"We wtorek, 21 listopada, rozpoczną się roboty bitumiczne na pozostałym odcinku ulicy, czyli od ulicy Wawrzyniaka do wyniesienia przy szkole. Zmieni się więc tymczasowa organizacja ruchu. Otwarty dla ruchu zostanie wjazd od ulicy Kraszewskiego, a zamknięty z ulicy Wawrzyniaka. W dalszym ciągu obowiązuje zakaz postoju na ulicy Słowackiego" - dodaje.

Jak podkreślono, metamorfoza, jaką przechodzi ul. Słowackiego na wspomnianym odcinku to efekt współpracy Zarządu Dróg Miejskich, Rady Osiedla Jeżyce, Szkoły Podstawowej nr 36 im. mjr. Henryka Sucharskiego i Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro