Reklama
Reklama

Duża inwestycja w Poznaniu. Powstają kolejne mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Budowa jest już na półmetku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do mieszkań na początku 2025 roku.

318 mieszkań przy ul. Śniadeckich, to największa inwestycja i czwarte osiedle PFR Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Na lokalizację nowego osiedla wybrano położoną w południowej części Poznania dzielnicę Łazarz. Blisko 320 mieszkań powstanie przy ul. Śniadeckich, w otoczeniu szkół i uczelni wyższych, w sąsiedztwie Starego Miasta i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Osiedle zostanie wkomponowane w - obejmujący wiele przedwojennych obiektów - zespół urbanistyczno-architektoniczny Łazarza. W okolicy osiedla znajdują się Park Wilsona, Poznańska Palmiarnia oraz Stare Zoo, które będą doskonałymi miejscami spacerowymi dla przyszłych najemców" - informuje biuro prasowe PFR Nieruchomości.

Znajdą się tu kawalerki o powierzchni 29 m kw, ale nie zabraknie też mieszkań idealnych dla rodzin z dziećmi tj. 3- i 4-pokojowych. Największe mieszkanie będzie miało 83 m kw. Inwestor przewidział też lokale dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca postojowe w garażu podziemnym i plac zabaw.

"Poznań jest szczególnym rynkiem dla PFR Nieruchomości, ponieważ właśnie w tym mieście, przy ul. Saperskiej, w 2015 roku powstała pierwsza inwestycja PRS w Polsce, będąca jednocześnie pierwszą inwestycją naszej spółki. Do tej pory są z nami najemcy, którzy mieszkają przy ul. Saperskiej od samego początku. W Poznaniu ok. 30 proc. najemców mieszka w naszych lokalach ponad 3 lata, a średni okres na jaki zawierane są umowy wynosi 2 lata. To najlepszy dowód na to, że współpraca z profesjonalnym partnerem daje najemcom poczucie stabilności i bezpieczeństwa" - powiedziała Anna Błaszczyk, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Będzie to już 4 inwestycja PFR Nieruchomości w Poznaniu. W wielkopolskiej stolicy spółka oferuje ponad 420 mieszkań w trzech lokalizacjach - przy ul. Saperskiej, Czarnieckiego i Bóżniczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro