Reklama
Reklama

Gehenna kobiety trwała kilka miesięcy. Zatrzymano 28-letniego stalkera

fot. KPP Gniezno
fot. KPP Gniezno

To jej były partner.

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o stalking, kradzież zuchwałą, groźby, naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie i zakłócenie miru domowego.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lipca br. uporczywie nękał byłą partnerkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Po kilkanaście razy na dobę, o różnych porach dnia i nocy telefonował do niej i wysyłał wiadomości. Gdy pokrzywdzona go blokowała, zakładał nowe konta. Podejrzany przychodził również pod mieszkanie byłej partnerki, pukał do drzwi, wykrzykiwał pod jej adresem obraźliwe słowa, znieważał i groził pozbawieniem życia. Zdarzyło się również, że mężczyzna siłowo wszedł do mieszkania wpychając drzwi do środka, po czym ukradł telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości 860 złotych należące do pokrzywdzonej. Po kilku dniach sytuacja powtórzyła się, 28-latek znów siłowo wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej grożąc pozbawieniem życia i naruszając jej nietykalność cielesną" - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

"Do zatrzymania sprawcy przyczyniła się ciotka pokrzywdzonej, która 14 listopada zgłosiła groźby kierowane do niej przez 28-latka. W toku przesłuchania wyszły na jaw przestępstwa, których mężczyzna miał dopuszczać się wobec byłej partnerki" - dodaje.

Po zeznaniach byłej partnerki mężczyzna został zatrzymany, prokurator przedstawił mu zarzuty, w tym stalkingu. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym, za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może trafić do więzienia na dłużej, bo działał w ramach recydywy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro