Reklama
Reklama

W poniedziałek wieczorem budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim rozświetli się na niebiesko!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Dla dzieci.

Poznań dołączy w ten sposób do międzynarodowych obchodów Dnia Praw Dziecka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niebieski to kolor UNICEF-u - organizacji humanitarnej, która od ponad 70 lat dba o prawa najmłodszych na całym świecie. Każdego roku, 20 listopada, w rocznicę przyjęcia Konwencji o prawach dziecka UNICEF wraz z partnerami na całym świecie łączy siły, by zwrócić uwagę na najważniejsze problemy dotyczące młodych ludzi. Poznań, jako miasto partnerskie UNICEF-u, dołącza do inicjatywy symbolicznie podświetlając urząd miasta, przypomina o znaczeniu tego dokumentu.

"W stolicy Wielkopolski dzieci są ważne nie tylko od święta. W mieście aktywnie działa Centrum Inicjatyw Rodzinnych, które organizuje cykliczne wydarzenia dla najmłodszych i warsztaty dla ich rodziców i opiekunów. Poznań inwestuje też w szkolną infrastrukturę i poszerza ofertę przedszkolną. Według GUS-u na koniec 2022 r. w Poznaniu mieszkało 19,5 tys. dzieci w wieku żłobkowym (0-3 lata). Ich rodzice i opiekunowie dzieci do lat 3 mieli do dyspozycji łącznie 5,2 tys. miejsc zorganizowanych w 180 placówkach (żłobki, kluby dziecięce, dzienni opiekunowie). Powstają również nowe place zabaw" - informują przedstawiciele magistratu.

Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro