Reklama
Reklama

Zatrzymanie na drodze ekspresowej. Obywatel Ukrainy przewoził nielegalnych imigrantów

fot. KPP Kępno
fot. KPP Kępno

Wszystkie osoby zostały przekazane Straży Granicznej.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kępna otrzymali informacje, że drogą ekspresową S-8 może poruszać się pojazd, którym przewożeni są imigranci nielegalnie przebywający na terenie Polski. Funkcjonariusze niezwłocznie ustawili punkt kontrolny na drodze ekspresowej S-8 w miejscowości Kierzno.

"Do kontroli zatrzymany został pojazd marki Renault. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Ukrainy, który w pojeździe przewoził czterech Syryjczyków. Oprócz kierującego wszyscy przebywali na terenie Polski nielegalnie. Dodatkowo zatrzymany 39-latek, który przewoził imigrantów, stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu, za co został ukarany mandatami karnymi w wysokości 2600 złotych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zatrzymali wszystkie osoby i przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej" - relacjonuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

"Zatrzymany przewoźnik odpowie za zorganizowanie innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażerowie odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro