Reklama

Pierwsze oznaki zimy w Poznaniu. Prószy śnieg

fot. Jerzy
fot. Jerzy

Nie ma większych szans na utrzymanie się białej pokrywy, bo temperatura w stolicy Wielkopolski oscyluje powyżej zera stopni Celsjusza.

Osoby, które wcześnie wstały w niedzielę mogły jeszcze zobaczyć gdzieniegdzie niewielką warstwę białego puchu na dachach. Teraz sypnęło nieco mocniej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nie ma większych szans na utrzymanie się białej pokrywy, ale widok pierwszego w tym sezonie śniegu z pewnością sprawi sporą radość najmłodszym poznaniakom. Bardziej uważać powinni kierowcy, bo warunki na drogach mogą być trudniejsze, szczególnie jeśli ktoś jeszcze nie wymienił opon na zimowe.

Według zapowiedzi meteorologów w ciągu dnia padać może śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura w niedzielę wzrosnąć ma do 7 stopni Celsjusza. Z kolei na najbliższe dni opadów nie zapowiedziano. Poprószyć znów może dopiero w czwartek. Aktualną pogodę śledzić można w naszym serwisie.

W niektórych powiatach opady śniegu mogą być bardziej intensywne. Wydano ostrzeżenie. Pisaliśmy o tym tutaj.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
70.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro