Reklama
Reklama

W okolicach MTP już czuć magię świąt. Tak tam dziś wygląda!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W sobotę oficjalnie zostanie otwarty w tym miejscu jarmark świąteczny.

"Podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy bardzo wiele atrakcji. Każdy gość znajdzie coś dla siebie. Na naszym terenie zagościło już największe w mieście młyńskie koło. Po raz kolejny przygotowaliśmy też dla mieszkańców jedyne w Poznaniu lodowisko pod chmurką" - zaznacza Karolina Niementowska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, Grupa MTP.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W sobotnie południe Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im piękną bajkę. O 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach konkursu: "Muzyka na jarmarku" - na świątecznej scenie wystąpi zespół Emce One, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17:00 teren jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach, robiąc dużo pozytywnego hałasu.
"W niedzielę o 13:00 najmłodszych na scenie do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi Wujek Ogórek w ramach swoich cyklicznych coniedzielnych koncertów na jarmarku. O 17:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia z udziałem przedstawicieli miejskich władz. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku, a chwilę później na scenie wystąpi zespół z poznańskimi korzeniami - Dagadana, który jest współtwórcą piosenki "Jesień - Tańcuj" w kinowym hicie "Chłopi". Szykują się dwa dni pełne emocji" - zapowiadają organizatorzy.

Jarmark świąteczny na targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej.

Wśród stałych atrakcji znajdziemy tu oprócz koła młyńskiego i lodowiska też domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzelę wenecką czy symulator lotu saniami. Będzie też bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat - specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.

Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej. Szczegółowy program znajdziemy tutaj.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro