Reklama
Reklama

W okolicach MTP już czuć magię świąt. Tak tam dziś wygląda!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W sobotę oficjalnie zostanie otwarty w tym miejscu jarmark świąteczny.

"Podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy bardzo wiele atrakcji. Każdy gość znajdzie coś dla siebie. Na naszym terenie zagościło już największe w mieście młyńskie koło. Po raz kolejny przygotowaliśmy też dla mieszkańców jedyne w Poznaniu lodowisko pod chmurką" - zaznacza Karolina Niementowska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, Grupa MTP.

W sobotnie południe Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im piękną bajkę. O 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach konkursu: "Muzyka na jarmarku" - na świątecznej scenie wystąpi zespół Emce One, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17:00 teren jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach, robiąc dużo pozytywnego hałasu.
"W niedzielę o 13:00 najmłodszych na scenie do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi Wujek Ogórek w ramach swoich cyklicznych coniedzielnych koncertów na jarmarku. O 17:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia z udziałem przedstawicieli miejskich władz. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku, a chwilę później na scenie wystąpi zespół z poznańskimi korzeniami - Dagadana, który jest współtwórcą piosenki "Jesień - Tańcuj" w kinowym hicie "Chłopi". Szykują się dwa dni pełne emocji" - zapowiadają organizatorzy.

Jarmark świąteczny na targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej.

Wśród stałych atrakcji znajdziemy tu oprócz koła młyńskiego i lodowiska też domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzelę wenecką czy symulator lotu saniami. Będzie też bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat - specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.

Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej. Szczegółowy program znajdziemy tutaj.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro