Reklama
Reklama

Od dziś na poznańskich ulicach można spotkać taki nietypowy tramwaj

fot. Ksawery
fot. Ksawery

Będzie kursował do świąt.

Jak już zapowiadaliśmy, rozświetlony tramwaj ponownie wyjeżdża na linię 24, która ułatwi dojazd w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. W swój pierwszy kurs zgodnie z zapowiedziami wyruszył o godzinie 15:50 z zajezdni przy ulicy Głogowskiej, co nie umknęło uwadze naszego Czytelnika. Tramwaj swój pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpoczął o godzinie 16.00 - pojechał z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

W Poznaniu "świąteczna bimba" to już tradycja! Co roku w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na tory wyjeżdża ozdobiony światełkami tramwaj. "W tym roku udekorowany został Siemens Combino z numerem bocznym 507. Do jego przystrojenia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych! Co więcej, świąteczna atmosfera będzie pasażerom towarzyszyć - dzięki ozdobieniu wnętrza pojazdu - także w trakcie podróży" - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Zadaniem linii 24 jest ułatwienie dojazdu w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. Będzie ona funkcjonować od 17 listopada do 23 grudnia - świąteczny tramwaj będzie kursował co około 60 minut, od godziny 16.00 do 22.00, po trasie: GÓRCZYN PKM - Głogowska - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Podgórna - ALEJE MARCINKOWSKIEGO.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro