Reklama
Reklama

W Poznaniu zaczynają się wyjątkowe targi. Każdego roku przyciągają tłumy!

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Targi Hobby odbędą się na MTP w sobotę i niedzielę.

- Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje - pokazy, turnieje, wystawy, warsztaty i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z wieloma pasjami. Na uczestników czekają strefy poświęcone różnorodnym hobby: strefa LEGO, modelarstwa kolejowego i samochodowego, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa samochodów zdalnie sterowanych - podają Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Miłośnicy modeli kolejowych będą mogli zobaczyć m.in. wielomodułową makietę w skali H0 i jedyną w Polsce modułową makietę taboru kolejowego w skali 1 (1:32). Nie zabraknie modeli i akcesoriów do kupienia. Nie zabraknie też modeli samochodowych w różnych skalach. - Tegoroczną nowością będzie makieta modułowa z poruszającymi się modelami samochodów w skali 1:87.

Znajdzie się coś dla miłośników jazdy pojazdami zdalnie sterowanymi. Na terenie pawilonu powstają trzy tory do jazdy. - Jeden z nich, dla klasycznych modeli w skali 1/10, będzie mógł pokonać każdy uczestnik targów. Modelarze z WSM użyczą swoich maszyn. Można także przyjść z własnym pojazdem i spróbować swoich sił na torze.

Będą też gry - logiczne, strategiczne, edukacyjne, a w planszówka będzie można przetestować na miejscu. Nie zabraknie strefy LEGO. A to wciąż tylko część atrakcji. Będą strefy służb mundurowych, akademia piłkarska, muzeum komiksu, ekspozycja fanów robotyki i elektroniki, czy też warsztaty florystyki, malowania figurek, makramy i pracy w drewnie.

- Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Dla miłośników strzelania przygotowano 3 strzelnice: multimedialną, ASG oraz tor łuczniczy. Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, wykuwania noży i rekonstrukcji historycznych. Całość dopełni kiermasz rozmaitości i Giełda Winyli. Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy - strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). W strefie stanie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi, m.in. samego Lorda Vadera.

Wydarzenie zacznie się o 10.00 w sobotę i tego dnia potrwa do 18.00. W niedzielę impreza zakońćzy się o godzinę szybciej - o 17.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro