Reklama
Reklama

Zagrożenie dla klina zieleni na Wildzie. W planach "hotel" na 600 łóżek i wycinka 300 drzew. Mieszkańcy nie wierzą deweloperowi

fot. WTK
fot. WTK

Na terenie klina zieleni w rejonie ulicy Dolna Wilda może powstać hotel z dwoma budynkami.

O sprawie poinformowali osiedlowi radni z Wildy. - Dzięki czujności mieszkańców dostaliśmy informację o skandalicznym pomyśle inwestycji hotelowej w naszym klinie zieleni. Po wschodniej stronie Dolnej Wildy, pomiędzy ul. Łęgi Dębińskie a Wspólną inwestor chciałby wybudować 2 budynki dla aparthotelu na prawie 600 łóżek, drogi i miejsca parkingowe. Zniknęłoby minimum 300 drzew, o żyjących tam ptakach, w tym wielu rzadkich, nie wspominając - podała Rada Osiedla Wilda.

- "Przykrywką" dla inwestycji jest malutkie boisko 32 m x 20 m, ponieważ dla terenu tego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określający jego przeznaczenie jako usługi sportu i rekreacji z dopuszczeniem funkcji hotelowej. Obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji, które jest otwarte dla udziału społeczeństwa. Jako Rada Osiedla oczywiście wystosujemy protest w tej sprawie. Zachęcamy też wszystkich mieszkańców oraz wszystkie podmioty zaangażowane w ochronę naszych poznańskich klinów zieleni do składania wniosków i uchwał w Wydziale Klimatu i Środowiska do 28 listopada. Najłatwiej - mailowo na adres: [email protected] - dodaje.

Piotr Sobczak, Architekt Miasta, w rozmowie z Telewizją WTK przyznał, że firma nie złożyła jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę. Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja na papierze jest hotelem z malutkim boiskiem, a w rzeczywistości będą to mieszkania na wynajem. - W opisie tej inwestycji napisano, że do obsługi tego obiektu będą potrzebne zaledwie 4 osoby. Trudno więc sobie wyobrazić realny hotel - mówi w rozmowie z WTK radna osiedlowa Aneta Gawrysiak-Knez. Inna sprawa to obsługa komunikacyjna tak dużej inwestycji. Dolna Wilda już teraz jest zakorkowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro