Reklama

Wielka akcja CBŚP wymierzona w pseudokibiców. Chodzi o pranie pieniędzy i narkotyki

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Brało w niej udział ponad 100 funkcjonariuszy.

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową, a także "praniem" pieniędzy uzyskanych z tych przestępstw jest jednym z odłamów większej sprawy. - Z zebranego w ramach tego wątku materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy współpracowali z pseudokibicami krakowskich, pomorskich i poznańskich klubów sportowych - podaje CBŚP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ostatnich dniach przeprowadzono akcję na terenie Małopolski, przede wszystkim Krakowa, a także Wielkopolski. Przeszukano ponad 20 mieszkań, domów czy pomieszczeń gospodarczych. - W akcji uczestniczyło ponad 100 funkcjonariuszy, m.in. z Centralnego Biura Śledczego Policji, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano 12 osób i kolejne 4 doprowadzono do prokuratury z aresztów śledczych, gdzie przebywają w związku z toczącymi się innymi sprawami.

Wszystkim podejrzanym postawiono zarzuty związane z udziałem w grupie przestępczej, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, prania pieniędzy czy korupcji. - Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 873 tys. zł w walucie polskiej i obcej. Prokurator wydał postanowienia o zabezpieczeniach majątkowych na nieruchomościach należących do podejrzanych o łącznej wartości ponad 10 mln zł. Decyzją sądu 8 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a 4 osoby zostały objęte dozorem policyjnym.

CBŚP podaje, że funkcjonariusze od lat rozpracowują środowisko małopolskich pseudokibiców. Zatrzymano już 105 podejrzanych, którzy usłyszeli ponad 330 zarzutów. - Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza działała w latach 2008-2021, a jej członkowie organizowali transporty kokainy i marihuany z Hiszpanii i Holandii do Polski. Przemycone narkotyki następnie były rozprowadzane w kraju, głównie na terenie województwa małopolskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro