Reklama
Reklama

Gigantyczne opóźnienie pociągu z Koła do Poznania Głównego. Doszło do incydentu w Swarzędzu. "Pasażer na gapę miał opuścić pociąg"?

fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W środę po godzinie 19:00 do redakcji epoznan.pl napisał w tej sprawie Czytelnik.

- Pociąg relacji Września Poznań Główny zatrzymał się w Swarzędzu około godziny 19:00. Pasażerom nakazano opuścić pociąg. Powód banalny, jeden z pasażerów nie chciał kupić biletu i konduktor nakazał "pasażerowi na gapę" wysiąść na następnej stacji. Odmówił, więc wezwano policję ale pociąg nie odjechał, a pasażerowie odjechali następnym pociągiem - brzmiała wiadomość od Czytelnika.

PKP wydało komunikat o sporym opóźnieniu pociągu z Koła do Poznania Głównego. Na trasie pociągu największe opóźnienie odnotowano właśnie w Swarzędzu. Pociąg zgodnie z relacją PKP miał ponad 110-minutowe opóźnienie. Jednak PKP podało bardzo niejednoznaczne przyczyny utrudnień, o ile w miejscowości Cienin odnotowano wypadek z udziałem zwierząt, tak już w Swarzędzu, jako powody gigantycznego opóźnienia podano "inne" przyczyny.

Wiadomo, że pociąg jechał punktualnie od Koła do Konina, potem od miejscowości Konin Zachód do Swarzędza pociąg miał opóźnienia. Jednak największe, bo ponad godzinne opóźnienie odnotowano w Swarzędzu. Ostatecznie pociąg do Poznania Głównego zgodnie z relacją PKP dotarł o godzinie 20:48.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro