Reklama

Kibicie Legii zabierają głos w sprawie traktowania kibiców Kolejorza przez policję. "Mundurowi zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy"

fot. Kibice Lecha Poznań / Facebook
fot. Kibice Lecha Poznań / Facebook

Chodzi o sytuację z niedzieli.

W niedzielę w Warszawie Legia podjęła Lecha Poznań na stadionie przy Łazienkowskiej. Jak pisaliśmy już na epoznan.pl, kibice Kolejorza skarżyli się na zachowanie policjantów. Okazało się, że kibice drużyny z Poznania byli skrupulatnie sprawdzani przed wejściem na stadion. Twierdzili, że sprawdzano im nawet bieliznę, a także kazano ściągać buty.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Głos w tej sprawie zabrali nawet kibice Legii Warszawa. Na stronie legionisci.com napisano: "Kibice Lecha równie szybko wyprzedali wszystkie bilety, a do Warszawy ruszyli dwoma pociągami specjalnymi. Na miejscu pojawili się z odpowiednim wyprzedzeniem, ale przy wchodzeniu na stadion świrować zaczęła policja, która zaczęła szczegółowo kontrolować wszystkich przyjezdnych".

- Szczegółowo to zresztą mało powiedziane - to chore, w jakich warunkach wchodzili lechici na sektor gości i warto, by odpowiedzialni za ten stan zaprzestali takich praktyk czym prędzej. Lechici twierdzą, że sprawdzano im bieliznę, kazano zdejmować buty na kawałku dykty... Oczywiście wszystko w poszukiwaniu pirotechniki. Nikt nie wymaga czerwonego dywanu rozwiniętego przed przyjezdnymi, ale zupełnie normalnych warunków! Apel do osób z klubu odpowiedzialnych za taki stan rzeczy - traktujmy na wejściu przyjezdnych tak, jak sami chcemy być traktowani na innych stadionach. Kolejna ekipa gości narzeka na mundurowych, którzy zarówno podczas transportu z Dworca Gdańskiego na nasz stadion, jak i przy samym wejściu, zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy - dodano.

- Kiedy lechici mieli problemy z wejściem, z Żylety niosło się "Zawsze i wszędzie, policja j... będzie" i "Piłka nożna dla kibiców". W momencie rozpoczęcia meczu poznaniacy zajmowali jedynie miejsca na górnej kondygnacji, a pozostali weszli na stadion dopiero na początku spotkania. W sektorze gości zasiadło 1665 osób, w tym oczywiście delegacje zaprzyjaźnionych ekip. Poznaniacy wywiesili zaledwie trzy flagi - "Kolejorz", "Poznań" (w barwach narodowych) i "Boją się wszyscy". Ponadto wywiesili całe mnóstwo flag PDW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro