Reklama
Reklama

Poznań ma nowy mural. Ma upamiętniać budowę nowej trasy tramwajowej

fot. PIM
fot. PIM

Powstał na Naramowicach.

"Naramowice - wczoraj i dziś" to konkurs, w ramach którego wybrano zwycięski projekt muralu zrealizowanego na ścianie bloku przy ulicy Tyrwackiej. Mogą go podziwiać piesi, ale też pasażerowie tramwaju, który przejeżdża obok.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Prace w terenie polegające na wykonaniu muralu dobiegły końca. 13 listopada zdemontowane zostało rusztowanie. Od tego dnia mural można obejrzeć na bocznej elewacji budynku pod adresem ul. Tyrwackiej nr 15-29, który to znajduje się przy skrzyżowaniu alei Praw Kobiet i ulicy Łużyckiej. Nowa atrakcja na ścianie bloku to inicjatywa towarzysząca budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Mural ma upamiętnić tak ważną dla lokalnej społeczności inwestycję - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Projekt, który można oglądać na bloku to koncepcja Lucyny Kaczmarkiewicz. Doceniono ją za ponadczasowość i estetykę, a także odwołanie się do tradycji i nowoczesności. - Jak wyjaśniała autorka, w swojej pracy chciała połączyć różne wątki związane z historią i współczesnością Naramowic, ale też kontekst całej przestrzeni. Mocno podkreśliła wątek roślinności z uwagi na dawną wieś olęderską i gospodarstwo ogrodnicze. Całość została ujęta w symetrycznej, zamkniętej kompozycji. Wszystkie wątki połączył motyw drzewa, które zdaniem autorki jest charakterystyczne i ważne w przestrzeni miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro