Reklama

Warta Poznań ma nowego prezesa. To radca prawny

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Artur Meissner dotychczas był członkiem rady nadzorczej klubu.

Meissner został prezesem Warty Poznań we wtorek. - Osoba Artura Meissnera była bardzo mocno związana z tym, co działo się w klubie przez ostatnie ponad 5 lat. Jako prawnik był odpowiedzialny za przejęcie Warty Poznań z rąk poprzednich właścicieli, a potem, w roli członka rady nadzorczej, odgrywał ważną rolę w budowaniu klubu na nowo. Był na bieżąco zaangażowany we wszystkie strategiczne tematy, więc jestem przekonany, że nowym prezesem Warty Poznań został człowiek znakomicie przygotowany do tej roli - mówi właściciel "Zielonych", Bartłomiej Farjaszewski i dodaje: - Chcę bardzo serdecznie podziękować Arturowi Meissnerowi za dotychczasową pracę w radzie nadzorczej klubu i pogratulować objęcie stanowiska prezesa. Wyzwań jest sporo, bo rozwija się nie tylko sam klub, ale również ważna jego część, jaką jest Akademia Warty Poznań. Zależało nam na tym, żeby na czele zarządu stanęła osoba, która z miejsca jest gotowa do tego, by odpowiadać za realizację kluczowych projektów.

Nowy prezes klubu ma 39 lat. Jest poznaniakiem i radcą prawnym. W latach 2010-2014 był licencjonowanym menedżerem piłkarskim FIFA. Od 2021 roku działa również w Piłkarskim Sądzie Polubownym PZPN w zespole ds. zmian przepisów związkowych.

- Zanim w 2014 roku został wspólnikiem zarządzającym we własnej kancelarii Meissner Kozioł & Partner Radcowie Prawni i Adwokaci Niemieccy sp.k., zdobywał doświadczenie zawodowe w poznańskiej kancelarii, gdzie kierował działem prawa sportowego oraz w międzynarodowej kancelarii w Poczdamie, w której nadzorował prace departamentu prawa polskiego - informuje Warta Poznań. Specjalizuje się m.in. w prowadzeniu negocjacji z partnerami handlowymi, sponsorami czy klubami i zawodnikami.

Stanowisko prezesa było nieobsadzone od 10 lutego, gdy odszedł poprzedni prezes - Bartosz Wolny.

- Moje cele są w dużej mierze zbieżne z tym, co klub zaprezentował kilka tygodni temu w planie rozwoju na lata 2024-2027. Jako Rada Nadzorcza mieliśmy wpływ na kształt tego planu. Chcemy dalej budować społeczność sympatyków Warty Poznań i dbać o wartości, które ten klub reprezentuje. Ale żeby to było możliwe, Warta musi mieć swój dom w Poznaniu i to z pewnością jest największe wyzwanie, które obecnie stoi przede mną i klubem - przyznaje nowy prezes Warty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro