Reklama

GIS ostrzega: "istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hayleybarcar z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hayleybarcar z Pixabay

Jest aktualizacja wcześniejszego komunikatu.

Jak się okazuje sytuacja dotyczy też innego niż wcześniej wskazywano numeru partii. "W wyniku działań podejmowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono, że rozbieżność między opakowaniem produktu pn. "Balsam Jerozolimski FORTE" suplement diety 200ml, a zawartością opakowania (produkt leczniczy pn.: Antinervinum) dotyczy również innego numeru partii" - informuje GIS. "W związku z powyższym, w przypadku nie zwrócenia uwagi na oznakowanie butelki zamieszczonej wewnątrz kartonika, istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety" - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Szczegóły dotyczące produktu
Produkt: "Balsam Jerozolimski FORTE" suplement diety 200 ml
Numer partii: 221001
Data minimalnej trwałości: 10.2024
Producent: Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Bonifraterska 12, 00-213 Warszawa (aktualnie Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o.o., ul. Krakowska 50/4, 31-066 Kraków)

Jak zapewniono, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o nieprawidłowości (08.11.2023) producent podjął działania mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz wycofanie ze sprzedaży wadliwej partii (221001), w celu jej weryfikacji oraz ewentualnej utylizacji. Producent na każdym etapie postępowania współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz dalszymi ogniwami łańcucha dostaw.

"W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie mające na celu wycofanie z obrotu przedmiotowego produktu" - dodaje GIS. Produktu wskazanego w komunikacie nie należy spożywać.

O wcześniejszym wycofaniu jednej z partii pisaliśmy tutaj.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro