Reklama

Ruszają kolejne prace. Dziś tu mogą odholowywać auta!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na kolejnej ulicy pojawi się nowa zieleń.

Latem zmieniła się organizacja ruchu na ul. Prusa. Parkowanie ukośne, które często utrudniało poruszanie się pieszym, zostało zastąpione równoległym - wzdłuż jezdni. Dodatkowo na nowej części ulicy, pomiędzy ul. Sienkiewicza a ul. Zwierzyniecką, wyznaczono miejsca postojowe na jezdni, po wschodniej stronie. Tam wcześniej nie można było parkować.

Jak zapowiada ZDM, teraz można przystąpić do odbruków i nasadzeń zieleni, na szerokich chodnikach. "Betonowa kostka zostanie zdjęta z powierzchni około 150 metrów kwadratowych. Posadzone będą m.in. krzewy róż, a także byliny i rośliny cebulowe. Do tego jedno drzewo, drugie chcemy dosadzić w przyszłym roku po uzyskaniu decyzji na usunięcie obumarłego drzewa na wysokości biblioteki" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Dzięki temu ulica znacznie zyska na swoim wyglądzie. Tym bardziej, że podobnie jak wiele innych na Jeżycach, staje się ona popularną trasą spacerową" - dodaje.

Koszt nasadzeń to 140 tys. złotych. Środki pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - Ławki i zieleń na terenie Osiedla Jeżyce i św. Łazarz.

Już zapowiedziano, że prace będą kontynuowane jeszcze wiosną.

Tymczasem z utrudnieniami od dziś muszą się liczyć piesi i kierowcy. "Rozpoczynane w najbliższy poniedziałek (13 listopada) prace mogą spowodować niewielkie utrudnienia w ruchu pojazdu. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i wcześniejsze przeparkowanie pojazdów - tam gdzie będzie tymczasowy zakaz zatrzymywania się. Pozostawione pojazdy będę odholowane na koszt właściciela" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro