Reklama
Reklama

Poznań piąty w rankingu "Najtańszy Urząd"

Urząd Miasta Poznania znalazł się na piątym miejscu w rankingu najniższych wydatków bieżących na administracje przeliczonych na jednego mieszkańca w roku 2008. Ranking został przeprowadzony przez pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Poznański Urząd Miasta zajął piąte miejsce w kategorii miasta wojewódzkie. Jak komentują autorzy rankingu w roku 2008 wydatki na administrację w porównaniu z latami ubiegłymi znacząco wzrosły, szczególnie w województwach. Powodem wzrostu najprawdopodobniej są unijne założenia na lata 2007-2013, gdzie przyjęto znacznie szersze zadania związane z realizacją regionalnych programów operacyjnych.

Podobnie jak w poprzednich latach samorządy podzielono na grupy ze względu na liczbę mieszkańców. Dlatego, że wydatki na administrację są ściśle związane z wielkością jednostki samorządowej. I tak im liczba ludności jest niższa, tym wydatki w przeliczeniu na 1 mieszkańca są wyższe. Dlatego w rankingu zaprezentowanych jest aż 14 zestawień. Poznań należy do kategorii miasta wojewódzkie.

Podstawą uzyskania wyników zestawienia były wydatki bieżące zapisane w dziale klasyfikacji budżetowej.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro