Reklama
Reklama

Lumina Park cieszy się sporym zainteresowaniem. Kierowcy stoją w korkach

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Lumina Park działa na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

O utrudnieniach informuje nas Czytelnik."Lumina Park Poznań. Korki na Sołaczu od kościoła na Mazowieckiej do Ogrodu Dendrologicznego. Sterowanie ruchem" - pisze.
Przypominamy, że na ul. Warmińskiej obowiązuje czasowa organizacja ruchu.

Jedyne wejście do Lumina Parku mieści się przy ul. Warmińskiej 2. Bez problemu można tam dojechać komunikacją miejską. "Jadąc z centrum można skorzystać z tramwajów linii 11 lub 99, wysiąść na przystanku Sołacz i przez park Sołacki oraz tunel pod ul. Niestachowską dojść do wejścia. Można również dojechać na przystanek Uniwersytet Przyrodniczy i przesiąść się na autobus. Najbliżej wejścia do Lumina Parku znajduje się przystanek Wojska Polskiego lub Golęcin, gdzie dojeżdżają autobusy linii: 160, 164, 170, 182, 193, 195, 835, 836 i 837" - informowali zaraz po otwarciu miejscy urzędnicy.

Liczba miejsc parkingowych w okolicy wejścia do Lumina Parku jest ograniczona. Znajdują się one przy ul. Wojska Polskiego koło Uniwersytetu Przyrodniczego oraz przy wejściu do ogrodu od strony ul. Warmińskiej. "W czasie godzin otwarcia parku organizator umożliwi sterowany ręcznie wjazd i wyjazd północnym odcinkiem ul. Warmińskiej od strony ul. Golęcińskiej (skręt przy przejeździe kolejowym). Ruch będzie odbywał się wahadłowo" - dodali przedstawiciele magistratu.

"Parkowanie na ul. Warmińskiej jest dozwolone jedynie w miejscach wyznaczonych. W tym rejonie należy zachować ostrożność. Na miejsce warto dotrzeć komunikacją miejską" - podkreślali.

Przypominamy. Tematem tegorocznej ścieżki jest "Botaniczna Podróż". Za bilet normalny od wtorku do czwartku zapłacimy 35 złotych (31 złotych ulgowy), a w piątki, soboty, niedziele i święta 39 złotych (35 złotych ulgowy). Park działać będzie do 25 lutego 2024 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro